KARTÁŘSKÉ FÓRUM - Povídání nejen o kartách

KARTÁŘSKÉ FÓRUM -> POVÍDÁNÍ NEJEN O KARTÁCH -> Jaké karty máte?

1. nikajka
    Neregistrovaný
    # 1. 10. 2010 15.44 | Odpovědět Windows Vista Chrome 6.0.472.63
    Snad ta otázka patří sem. Zajímalo by mě, jaké tarotové karty doma máte... Pokud jich máte víc, tak k čemu je používáte, co se vám na nich líbí, nebo co se vám na nich naopak nelíbí. Jestli jste si s některými vůbec nesedli atd. atp.

Já mám doma Kosmický tarot od Norberta Loesche, Tarot of Reflections (u nás to překládájí myslím Zrcadlový tarot).

První byl Kosmický tarot. Přiznám se, že jsem do něj doteď nepronikla, nebyl čas nebo jsem nechtěla. Vychází z RW, ale prý také trochu z Crowleyho. Což mě asi ze začátku trochu mátlo. Navíc mi přestala vyhovovat povaha obrázků, nějak se mi změnil vkus, a tyhle jsou takové trochu jako z komiksu.
    Nedávno jsem si pořídila Tarot of Reflections http://picasaweb.google.com/tarotgaleria/TarotOfReflectionsPostmodernTarots#
    Učarovala mi výtvarná stránka, a díky němu se mi zdá, že konečně začínám trochu tušit významy. :-) Některé karty malých arkán jsou rozdílné od klasického RW, takže mi taky nezbývá než pátrat po jejich významu sama. Nad RW jsem přemýšlela úplně na začátku, je k němu přeci jen nejvíc informací, ale prostě umělecky a zpracováním mně nějak zvlášť nesedl.

K mým dalším favoritům patří DruidCraft Tarot a pak jeden zvláštní tarot, dosud v procesu tvorby Mary El Tarot
    http://picasaweb.google.com/tarotgaleria/DruidcraftTarotCelticPaganWiccanWestern#
    http://www.mary-el.com/majorarcana.html

A co vy? :-) (Bohužel mi zrovna nějak nešly vkládat smajlíky, ani odkazy...)
  2. Daniela
    Neregistrovaný
    # 1. 10. 2010 19.37 | Odpovědět Windows XP MSIE 7.0
    Mám ráda RW, přijde mi čistý a jasný, používám ještě Keltské draky, Osho zen tarot a moc se mi líbí tarot snů.
    Znám zrcadlové karty, ne zrcadlový tarot, také mají své kouzlo. Občas si vykládám se Symbolonem.
  3. Petra
    Neregistrovaný
    # 2. 10. 2010 13.16 | Odpovědět Windows XP MSIE 8.0
    Mám jich doma také několikero, před víc jak 16ti lety jsem si pořídila Crowlyho tarot, ale je složitý, nicméně, když je mi "ouvej", je to ten nejlepší "lékař". Později jsem přidala klasické mariášky, ale nijak zvlášť mě neoslovují, mám samozřejmě i RW tarot, ale nelíbí se mi výtvarné zpracování, nicmně používám ho asi nejvíc, hlavně pokud se chci tady pak poradit, aby to bylo objektivní. Před časem jsem si pořídila Mystic tarot - zatím jej nepoužívám, je to na delší učení. Ale výtvarně je zajímavý.
    No a já jsem tedy hlavně přes runy a runový tarot - který ale s klasickým nemá nic společného, jen je tak pojmenovaný, já osobně si myslím, že to není zcela vhodné pojmenování! Základem je 24 karet run a k nim 4 tzv trumfové - slunovraty a rovnodennosti a dalších 48 karet vztahujících se k ročním obdobím. Je to v kombinaci se slunečním horoskopem a celkově docela složité. Nic méně, mě chytil asi ze všeho nejvíc. Právě z něj jsem vykládala tady Daniele. Ještě mám runy z kamenů a koupila jsem si i Runovou magii, ke které byly i karty - ale nepoužívám je - ukvapená koupě.... :-(
    No a mám i Lenormandky, dostala jsem je z kraje léta a téměř je nepoužívám, "nelezou" mi do hlavy ty kombinace - a že jich je.....
  4. Pan Reklama
    Reklama

Reklama
    Věk: 89
    Založeno: 23. 7. 2012 21.32
    # 2. 10. 2010 13.16 | Odpovědět
  5. nikajka
    Neregistrovaný
    # 20. 10. 2010 12.39 | Odpovědět Windows Vista Chrome 6.0.472.63
    Hmm, ten Mystic tarot vypadá fakt zajímavě, pokud je to ten, co myslím.
    Jinak Keltské draky jsem viděla a představovala bych si je ještě hezčí nebo spíš trochu jiné. Jako téma je to teda moc zajímavé, ale vyvedení by možná mohlo být lepší.
    Tarot snů je taky moc hezký a podle ohlasů dost oblíbený, ten stejný autor dělal i jiné taroty, třeba Legacy of Divine Tarot a ten se mi líbí snad ještě víc.

Crowley má moje mamka, bohužel si tenkrát koupila jen ty malé (jsou torchu menší než bežné tarotové karty) a mně připadá, že do těch obrázků prostě nejde vidět. Jinak mně osobně nijak nepřitahovaly, slyšela jsem, že ani pro začátečníka nejsou dobré. Pak jsem si navíc přečetla něco o životě Crowleyho, což bylo mimochodem fakt zajímavé počtení a řekla jsem si, že raději ne

Ty runové karty - to zní fakt zajímavě, asi se na to podívám nebo o tom něco přečtu, jak bude čas
  6. spimajim
    Administrátor

Věk: 48
    Založeno: 11. 6. 2008 13.16
    # 20. 10. 2010 14.56 | Odpovědět Windows Vista MSIE 8.0
    Já mám RiderWaitea a čím déle vykládám tím víc je pro mě jednoznačná jednička. A to pro zvolenou symboliku. Na těch kartách není vlastně nic jen tak pro ozdobu, všechno má svůj význam, což se o jiných kartách říct nedá.
    I když jiné jsou hezčí - to bezesporu.
    Chápu každého, komu se RW nelíbí výtvarně. Mě se kdysi také nelíbily, ale nakonec jsem si do začátek pořídila sadu s RW v menším formátu (mě ty pohlednicové formáty vadí), že se zatím budu učit s nimi a až to trochu pochopím, najdu si hezčí karty. No a už jsem u těch malých RW zůstala, přestože mám celou sbírku karet. S jinými mě to ale neba, všimla jsem si, že se neubráním tomu, že si při výkladu vzpomínám jak ta karta vypadá v RW, vlastně mám tendenci si je "překládat" do RW, abych výklad pochopila.

VŠECHNO VŽDYCKY KONČÍ DOBŘE - POKUD NE, JEŠTĚ TO NENÍ KONEC!
  7. Aeriel77
    Uživatel

Věk: 41
    Založeno: 14. 10. 2010 8.45
    # 20. 10. 2010 16.12 | RE: | Odpovědět Windows XP Firefox 3.6.10
    Já měla před osmi lety Kosmický tarot, dodneška jsem ho nepochopila a na pár let mě to dokonce od karet odradilo. Pak jsem si pořídila Zlatý tarot, u něj zase nemám problém s pochopením, ale s interpretací karet ve výkladu. Přibližně před rokem jsem si pořídila Tarot od Renaty Herber, je zatím asi nejlepší z těch co jsem měla, nicméně významy jsou taky dost cílené a chudé. Už jsem tu psala v jiném příspěvku, že bych dala nevímco za to, aby ke kartám existovala příručka ve stejném stylu, jak má významy zpracované tady na stránkách Spim, je to srozumitelné a perfektně přehledné, a hlavně přístupné normálnímu člověku. Ještě mám doma sadu kapesních karet Juliet Sharman-Burkeové s ilustracemi Giovanniho Caselliho, což je v podstatě přemalovaný RW, a k těmto kartám s obrázky RW nedokážu navázat žádný vztah
  8. Saleina
    Neregistrovaný
    # 20. 10. 2010 20.45 | Odpovědět Windows XP MSIE 6.0
    No, koupila jsem si ze začátku spoustu sad, ale používám z 90% RW - i když původně jsem si ho pořizovala jen kvůli podrobnému návodu tady na stránkách a možnosti zkonzultovat jeho významy. Zvykla jsem si na něj a nemám důvod měnit. Občas vyložím z jiného, když není RW po ruce a dá se říct, že mi nevadí žádná sada, mimo tarotu keltských draků, ten mě neláká, nelíbí se mi, ani mi vůbec nejde - nejsem schopná z něj nic vyčíst.
  9. Janasek
    Uživatel

Věk: 32
    Založeno: 1. 10. 2013 14.06
    # 4. 10. 2013 12.29 | Odpovědět Windows XP Chrome 29.0.1547.76
    Já mám Tarot magického měsíce od Barbary Moore s ilustracemi Heidi Darras,je nádherně zpracovaný,zamilovala jsem se do něj na první pohled

Každý nějak začínal,prosím o trpělivost :D
  10. spimajim
    Administrátor

Založeno: 11. 6. 2008 13.16
    # 4. 10. 2013 15.38 | Odpovědět Windows 7 Chrome 30.0.1599.66
    Já mám RW.
    Kdysi jsem si ho koupila, že byl k dostání v menším formátu - já ty pohlednice moc nemusím. Ani se mi extra dvakrát nelíbil, ale všimla jsem si, že je k němu a ke Crowley Tarotu nejvíc literatury. Crowley mi byl nepříjemný, takže volba byla jasná.
    Říkala jsem si, že na RW se to naučím a pak si pořídím nějakou hezčí sadu.
    No nakonec mám sbírku asi 40tarotů, pak jsem to přestala kupovat, protože to stejně leží v krabici ve skříni. A když mě nějaké karty zaujmou, někde si je "uloupím" na netu jen ve formě obrázků v PC (takto mám dalších několik desítek vykládacích karet) - no a zůstala jsem nakonec stejně u těch prvních RW.
    Pro mě mají nepřekonatelně výstižnou symboliku.
    Když jsem zkusila vykládat z jiných karet, v duchu jsem si je stejně "překládala" do RW, čili musela jsem si představit, jak ta karta vypadá v RW, abych tomu rozuměla.
    RWéčka mají sice trochu infantilní obrázky, ale já na ně nedám dopustit.

VŠECHNO VŽDYCKY KONČÍ DOBŘE - POKUD NE, JEŠTĚ TO NENÍ KONEC!
  11. Alexandra
    Uživatel

Založeno: 13. 10. 2013 16.41
    # 13. 10. 2013 17.24 | Odpovědět Windows 8 Firefox 24.0
    Ja som kedysi asi pred 15 rokmi pocítila potrebu kúpiť si tarotové karty. Keďže mali iba Aleister Crowley Tarot, tak som si ho kúpila. Ale vôbec sa mi nepodarilo ho absorbovať. Nejako mi to proste nešlo. Medzitým som vedela, že existujú aj iné sady, ale veľmi som sa o to nezujímala. Raz ma z ničoho nič napadla predstava, že musím mať RW sadu, hoci som ju dovtedy nikdy nevidela. Nechápem, ako je to možné, ale proste som dostala do hlavy informáciu, že potrebujem Rider Waite tarot. Pozrela som si ho teda na internete a s prekvapením som zistila, že mu automaticky rozumiem bez nejakého výkladu, samozrejme nie na 100%, ale veľkú väčšinu. Okamžite som si ho kúpila a odvtedy sa mu venujem.

Musím inak veľmi veľmi pochváliť túto stránku, pomocou nej som sa naučila mnohé veci a pochopila som mnohé súvislosti. Dalo to veľa práce dať dokopy web plný takýchto informácií a som za to vďačná. Obzvlášť si cením pri jednotlivých kartách popisky označené žltou farbou. Mám za to, že sú to Katkine osobné skúsenosti a poznatky a musím povedať, že sa nimi riadim viac ako oficiálnym výkladom, pretože mi prídú logické a aj pravdivé.

12. Aptasat
    Uživatel

Věk: 34
    Založeno: 27. 5. 2012 13.37
    # 12. 11. 2013 11.42 | Odpovědět Windows 7 Firefox 25.0
    Jsem na taroty docela maniak, mám jich teď asi 15 nebo 16, tuhle jsem si pořídila 2 nové, ačkoliv jsem si nedávno nařídila stop stav. Jenže jsem neodolala Victorian Romantic tarotu z Baba-Studia (tvůrci např. Tarot of Prague, který mi bohužel unikl), který je založen na dílech umělců z 19. století. Vychází z RW a většina karet podle mého dojmu skutečně pěkně vystihuje podstatu karty. Ještě slintám nad jejich Bohemian Gothic tarotem, který teď bude vycházet v novém vydání. No, napsala jsem Ježíškovi :-) Zdá se, že taroty Baba-Studia jsou hodně líbivé, ale překvapilo mě, že se mi s Victor. Rom. t. i dobře vykládá. Můj druhý nový přírůstek je Tarot Grálu. Zaujal mě spíš ztvárněním než tématikou, která mi není tak blízká. Karty nemají okraje a VA a jednotlivá MA tak na sebe navazují a vytvářejí dlouhý obraz. A výtvarné zpracování je hodně kvalitní. Akorát s ním zřejmě nebudu vykládat, musela bych se ho speciálně učit, ale nejdřív se chci pořádně naučit klasické taroty. A proto mám i RW, ačkoliv jsem ho nejdřív zavrhovala, protože se mi nelíbil a neoslovoval mě. Ale z hlediska symboliky je prostě těžko zastupitelný. A používám ho celkem často, mám ho v malé velikosti, takže je mým cestovním tarotem. A pak - začala jsem ho používat u výkladů, o kterých jsem si myslela, že bych je možná potom chtěla konzultovat tady. A nějak jsem si na něj zvykla...
    Ovšem první tarot, který jsem si vybrala, byl Buddha tarot. Jenže než mi přišel, pořídila jsem si Crowleyho (a pak ještě spoustu dalších, protože jsem na něj čekala rok), kterého jsem stejně chtěla mít. A s ním také vykládám. Hodně mi učaroval Röhrig tarot, ale pár karet mě zklamalo svým ztvárněním, které podle mě úplně neodpovídá tradičnímu významu karty. A tak ho používám jen občas. Ještě používám Osho Zen tarot, ale to už je trochu jiná kapitola. Někdy si vyložím online Tarot snů, nicméně je na mě poněkud kýčovitý, takže bych si ho nepořídila.
  13. myjka
    Uživatel

Věk: 31
    Založeno: 1. 12. 2015 15.38
    # 1. 12. 2015 16.00 | Odpovědět Windows 7 Chrome 46.0.2490.86
    Keď som sa pred asi trinastimi rokmi dostala k svojmu prvému tarotu, volila som klasiku a kupila si RW. Bola som ešte pubertiak a nejako som sa nikdy poriadne nepustila do naučenia sa významov z hlavy. Vždy som tak nejak vykladala s knihou a dokonca som si potom dala od kariet pár rokov pauzu. Teraz som sa ku kartám vrátila vďaka novovydanému Svatojánskemu tarotu od Evy Francovej. Velké arkány sú veľmi podobné marseillskemu tarotu a malé arkány sú ilustrované a vymyslené priamo (podľa napr biblických príbehov alebo antických bájí sediacich na význam karty) pani Francovou.
    Zistila som, že sa mi s kartami veľmi dobre pracuje a keďže poznám aj bibliu aj antiku, tak si dokážem priradiť významy celkom jednoducho. Zároveň ma to nadšenie nakoplo poriadne sa zahĺbit do kníh. Úplne najviac mi vyhovuje Hajo Bahnzhaf a jeho kniha Praktický tarot, ktorú som pred rokmi kúpila náhodou myslím niekde v levných knihách a nikdy, až doteraz som si ju poriadne neprečítala. Lúskam ju odpredu odzadu a díky tomu som si opäť našla cestu späť aj k RW a asi by som nemala problém vykladať aj s ním. :) Konečne totiž rozumiem aj symbolom na RW tarote a tak je to celé jednoduššie.

Inak koho by zaujímal ten Svatojánsky tarot, viac info na blogu E. Francovej:
    http://kucharkazesvatojanu.blogspot.cz/2015/10/svatojansky-tarot.html
  14. Limutka
    Uživatel

Věk: 31
    Založeno: 7. 8. 2018 12.35
    # 7. 8. 2018 20.03 | Odpovědět Mac OS X Safari 604.1
    Já jsem si koupila čínský tarot, jako jediné me ty karty zaujaly. RW se mi nelíbí grafikou vůbec a dokonce me i trochu odpuzuje. Ten čínský má takové zvláštní jemné obrázky, působí na me tak nějak mile, laskavě, pozitivně...

KARTÁŘSKÉ FÓRUM -> POVÍDÁNÍ NEJEN O KARTÁCH -> Jaké karty máte?

Psát příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
Přihlášení: Login Heslo